Certifikát

Kachlová kamna

Každá kachlová kamna jsou jedinečný originál tvořící doménu interiéru. Jsou jedním z nejekonomičtějších a nejekologičtějších způsobů vytápění. Teplo se šíří rovnoměrně po celé místnosti, dochází k minimální konvekci, jsou velmi vhodná pro alergiky; teplo kachlových kamen je podobné teplu ze sluníčka. Důležitou podmínkou pro realizaci tohoto topného systému je kvalitní komín, nosná konstrukce podlahy (vzhledem k váze kamen, která může být až několik stovek kilogramů) a dostatek prostoru pro jejich umístění. Velmi důležitý je návrh a výpočet tepelného výkonu v závislosti na vytápěném prostoru!

Kachlová kamna rozdělujeme na tři základní typy

  • lehká
  • středně těžká
  • těžká

Rozdíl není pouze ve váze, ale ve vlastnostech: v množství a intenzitě tepla

Lehká kachlová kamna

mají za úkol v krátkém čase vytopit určitý prostor, mají omezenou akumulační schopnost. Jsou vhodná do chat, chalup či krátkodobě využívaných prostor.

Středně těžká kachlová kamna

jsou používána jako alternativní zdroj tepla v objektech s centrálním vytápěním nebo pro přechodová období, jakými jsou jaro a podzim. Toto topení je levné a pohotové.

Těžká kachlová kamna

se používají i jako hlavní zdroj tepla pro celý dům, nebo pro jeho významnou obytnou část. Jejich tepelná akumulace je zhruba 24 – 48 hodin, mnohdy však i více. Taková kamna jsou vždy dominantou místnosti.

Cena materiálů a jejich zpracování při stavbě kachlových kamen není právě nízká. Ale jejich kvality - sálavé i akumulované teplo, vysoká účinnost, komfortní topení, ekologie provozu a životnost - tento jediný nedostatek výrazně převyšují.

Kvalitní kachlová kamna jsou investicí na celý život a zahřejí Vás nejen na těle, ale i u srdce!

Hypokaust systém

Hypokaust je systém vytápění, který byl vynalezen před více než 2000 lety v Řecku. V dnešní době se právě tento systém topení dostává opět do popředí díky novým materiálům, které umožňují lepší využití hypokaustního systému.
Jedná se o sálavá kamna s tahovým systémem rozšířená o uzavřený horkovzdušný systém. Toto řešení je vhodné při potřebě vytápět současně i sousední místnosti či místnosti v patře. Tajemství hypokaustu spočívá v jednoduchém tvrzení : pokud je tepelná energie rozdělena na větší plochu, teplo se do prostoru předává sáláním, což člověku připomíná sluneční záření.

Výhody hypokaustního systému

  • sálavé teplo
  • dlouhá doba sálání, vydávání tepelné energie
  • vynikající systém vytápění pro dvoupodlažní domy
  • nízká spotřeba paliva

Nevýhodou hypokaustu je delší prodlení nástupu tepla.